Här hittar du   alternativmedicinare, som är medlemmar i Svenska Naturläkarförbundet.

Alla våra medlemmar har bra kunskaper i basmedicin, omfattande utbildning i minst 2, oftast flera terapier (homeopati, örtmedicin, näringsmedicin, akupunktur, zonterapi, kiropraktik), olika diagnosmetoder och behandlingstekninker samt innehar obligatorisk ansvarsförsäkring.

Du kan trycka på respektive rubrik nedan för att sortera tabellen på olika sätt.

NamnPostnrOrtTelefonE-postHemsida
Agneta Vincent585 97LINKÖPING0707-604227agnethawincent@hotmail.com
Alyssia Rydin113 45STOCKHOLM0706-85 03 41alyssia@halsautangranser.se
Anders Gustafsson694 99 SKYLLBERG0582-910 54natprak@gmail.com
Anette Olsson312 60MELLBYSTRAND0734-488466anette@helianthusbiopati.sehelianthusbiopati.se
Anica Norman663 34 SKOGHALL054-522150info@halsodynan.sehalsodynan.se
Anki Jansson475 42 HÖNÖ0706-77 00 62anki@bodysoul.se
Ann Johansson432 50VARBERG0709-10 07 75homeopatann@hotmail.com
Ann Kjellberg459 30 LJUNGSKILE0705-11 27 95ann@naturterapeut.senaturterapeut.se
Bin (Benjamin) Kong437 30LINDOME0762-71 57 08rydaku@gmail.com
Birgitta Bergqvist790 15SUNDBORN023-360 09bitte999@gmail.com
Boris Johansson442 90 KUNGÄLV0303-15840boris.johansson@hotmail.com
Britt Engström421 47GÖTEBORG0705-68 23 88britt.engstrom@convida.se
Britt- Marie Carlsdotter432 48VARBERG0340-62 18 14bibbicarlsdotter@hotmail.com
Britt-Marie Amariuz311 98GLOMMEN0738-22 46 97amariuzhealingarts@gmail.com
Carl Eklund114 36STOCKHOLM0708-62 59 27carleklund55@gmail.com
Catarina Gullberg411 14 GÖTEBORG031-56 22 30info@quantum.nu
Cathrine Olsén719 31VINTROSA0585-26108cathrine@hippocampus.sehippocampus.se
Cenneth Medevik852 30 SUNDSVALL060-12 68 88cenneth.m@telia.com
Christina Linder141 68 HUDDINGE0704-04 40 72christina.linder@casaperola.se
Christina Lundberg363 31ROTTNE0470-920 61christina.lundberg@cai-pan.se
Cindy Stoa444 31 STENUNGSUND0303-839 00cindy.stoa@naturmedicinteamet.comcindy-stoa.se
Cornelia Stegmann686 97LYSVIK0727-19 17 66cornelia@vitalkost.nu
Danuta Zieleniak - Bieler183 53 TÄBY0707-16 12 13danutazb@gmail.com
Elisabeth Brown116 48STOCKHOLM08-571 450 02info@halsokliniken.com
Eric Karlsson283 94 LÖNSBODA0479-10550selfheal@gmail.com
Eva Engdahl302 50 HALMSTAD035-185560eva@emblabiopati.seemblabiopati.se
Evert Majberger313 92OSKARSTRÖM035-641 12
Ewa Lidin Norberg827 32LJUSDAL0651-137 55ewa.lidinnorberg@gmail.com
Gabriele Ottosson126 83SVALÖV0418-777 962gabriele.ottosson@gmail.com
Gun Hedström457 61 HÄLLEVADSHOLM0524-507 57
Gun Heed426 58GÖTEBORG031-69 01 69 info@akupunktoren.seakupunktoren.se
Helena Edman149 92NYNÄSHAMN0707-254865naturlakekonst@gmail.com
Hillevi Steen - Axelsson352 44VÄXJÖ0470-23775hillevi.steen@telia.com
Håkan Sandström543 30TIBRO0504-154 16h.sandstrom@outlook.com
Ingela Sjöquist413 08 GÖTEBORG0737-63 20 12ingelasnaturmedicin@gmail.com
Johanna Arvidsson541 39SKÖVDE0730-942424info@jahalsan.se
Josefina Johansson305 71HAVERDAL0702-54 27 50josefina@haverdalshalsan.se
Jörgen Åswärd752 63UPPSALA018-464040jorgen.asward@tele2.se
Karin Pantzar262 71 ÄNGELHOLM0705-16 29 88karin@magnoliakliniken.commagnoliakliniken.com
Lars Eric Johansson113 44 STOCKHOLM08-551 505 07mythelight@yahoo.com
Leif Carlsson703 65 Örebro
Lisbeth Österberg465 31 NOSSEBRO0512-503 63lisbethosterberg@hotmail.com
Lollo Wernäng475 45FOTÖ0703-077571lollo@utegym.com
Maja Hagman756 43 UPPSALA0707-60 46 65maja@heliafriskvard.se
Maria Olsson - Björnänger461 31TROLLHÄTTAN0520-19003
Mary-Ann Petersson330 31KULLTORP0703-14 34 94halsoverkstan@telia.comhalsoverkstan.info
Mats Johansson544 33HJO0709-130899info@fit-forlife.sefit-forlife.se
Maud Strömbergsson464 32MELLERUD0530-128 82maudst@telia.com
Mic McMullen762 92RIMBO0706-22 73 84herb@micmcmullen.se
Monica Bergström148 91ÖSMO0768-00 73 69monica.bergstroem@telia.com
Monica Lindgren115 45 STOCKHOLM0707-288255monica@monicalindgren.se
Monika Lindblom523 93MARBÄCK0793-47 35 25info@halsomedveten.se
Nidaa Hadi215 58MALMÖ0793-363384nidaa_sweden@hotmail.com
Per Camitz311 34FALKENBERG0346-106 85
Peter Matsson434 37 KUNGSBACKA0300-707 40info@troofah.se
Peter Wilhelmsson791 44 FALUN023-912 51peter.wilhelmsson@alpha-plus.se
Radoje Jankovic681 54 KRISTINEHAMN0739-09 12 99jankirr@hotmail.com
Raimo Heino635 09 ESKILSTUNA
Ripsik Akbarian Konaraki753 17 UPPSALA0707-45 33 58ripsik@telia.com
Ruth Säveholm473 96 HENÅN0736-00 01 44biopat.ruth@gmail.com
Sabine Rudin151 71SÖDERTÄLJE0733-93 25 21sabine.rudin@cift.se
Shivani Helena Eddesjö Hjertestrand904 40 RÖBÄCK0703-72 74 77info@hjertestrands.se
Theresa Dylak217 65MALMÖ040-12 66 81theresa@hekli.se
Tommie Olofsson755 91UPPSALA
Ulf Granberg151 71 SÖDERTÄLJE08- 550 807 88info@levfrisk.com
Ulrika Wahlstedt793 35LEKSANDulrika@masesgarden.se
Zarah Mobergzarah.oberg@gmail.com