Här hittar du   alternativmedicinare, som är medlemmar i Svenska Naturläkarförbundet.

Alla våra medlemmar har bra kunskaper i basmedicin, omfattande utbildning i minst 2, oftast flera terapier (homeopati, örtmedicin, näringsmedicin, akupunktur, zonterapi, kiropraktik), olika diagnosmetoder och behandlingstekninker samt innehar obligatorisk ansvarsförsäkring.

För nuvarande Har vi sorterat listan efter ortnamn, så att du kan hitta en terapeut nära din bostad.

NamnPostnrOrtTelE-post
Håkan Särnåker441 32ALINGSÅS070-663 95 02h.sernaker@telia.com
Britt Engström421 47ASKIM070-568 23 88britt.engstrom@convida.se
Paavo Murisoja506 44BORÅS033-14 12 53
Ulf Örterström167 56BROMMA08-32 30 30ulf@orterstrom.se
Raimo Heino635 09ESKILSTUNA
Per Camitz311 34FALKENBERG0346-106 85
Peter Wilhelmsson791 92FALUN023-912 51pow@alpha-plus.se
Mona Strid791 70FALUN023-122 70monastrid54@hotmail.com
Leif Carlsson705 96GLANSHAMMAR0582-910 54leifcarlsson@compagnet.se
Britt-Marie Amariuz311 98GLOMMEN073-822 46 97yemanas@hotmail.com
Ingela Sjöquist413 08GÖTEBORG073-763 20 12ingelasnaturmedicin@gmail.com
Catarina Gullberg411 14GÖTEBORG031-562 230info@quantum.nu
Gun Hedström457 61HÄLLEVADSHOLM0524-507 57
Eva Engdahl302 50HALMSTAD035-185560eva@emblabiopati.se
Bin (Benjamin) Kong302 68HALMSTAD076-271 57 08rydaku@gmail.com
Sizar Barzendji281 31HÄSSLEHOLM070-397 64 85sizarb@hotmail.com
Ruth Säveholm473 96HENÅN073-600 01 44biopat.ruth@gmail.com
Mats Johansson544 33HJO0503- 106 86info@fit-forlife.se
Christina Linder141 68HUDDINGE070-404 40 72christina.linder@casaperola.se
Berit Larsson652 21KARLSTAD054-15 86 86beritlarsson@privat.utfors.se
Radoje Jankovic681 54KRISTINEHAMN073-909 12 99jankirr@hotmail.com
Mary-Ann Petersson330 31KULLTORP070-314 34 94halsoverkstan@telia.com
Boris Johansson442 90KUNGÄLV0303-15840boris.johansson@hotmail.com
Peter Matsson434 37KUNGSBACKA0300-707 40info@troofah.se
Monika Lindblom312 32LAHOLM0430-291 62info@biopatiakademin.se
Mic McMullen459 30LJUNGSKILE08-7288805herb@micmcmullen.se
Ann Kjellberg459 30LJUNGSKILE0705-11 27 95ann@naturterapeut.se
Ewa Lidin Norberg827 32LJUSDAL0651-137 55ewa.lidinnorberg@gmail.com
Eric Karlsson280 70LÖNSBODA0479-10550selfheal@gmail.com
Kerstin Fossum453 33LYSEKIL0523-10412info@lysekilshalsaspa.com
Theresa Dylak217 65MALMÖ040-12 66 81theresa@hekli.se
Anette Olsson312 60MELLBYSTRAND073-4488466anette@helianthusbiopati.se
Maud Strömbergsson464 32MELLERUD0530-128 82maudst@telia.com
Lisbeth Österberg465 31NOSSEBRO0512-503 63lisbethosterberg@hotmail.com
Evert Majberger313 92OSKARSTRÖM035-641 12e.majberger@telia.com
Monica Bergström148 91ÖSMO076-800 73 69monica.bergstroem@telia.com
Christina Lundberg363 31ROTTNE0470-920 61christina.lundberg@cai-pan.se
Anica Norman663 34SKOGHALL054-522150info@halsodynan.se
Anders Gustafsson694 99SKYLLBERG0582-910 54natprak@gmail.com
Ulf Granberg151 73SÖDERTÄLJE08- 550 807 88info@levfrisk.com
Sabine Rudin151 71SÖDERTÄLJE070-872 78 74sabine.rudin@cift.se
Cindy Stoa444 31STENUNGSUND0303-839 00cindy.stoa@naturmedicinteamet.com
Carl Eklund114 36STOCKHOLM070-862 59 27carl.eklund2@comhem.se
Elisabeth Brown116 48STOCKHOLM08-571 450 02info@halsokliniken.com
Lars Eric Johansson113 44STOCKHOLM08-551 505 07mythelight@yahoo.com
Monica Lindgren115 45STOCKHOLM0707288255monica@monicalindgren.se
Catharina Rytter112 42STOCKHOLM072 360 98 58catharina@strongevents.se
Birgitta Bergqvist790 15SUNDBORN023-360 09bitte999@gmail.com
Cenneth Medevik852 30SUNDSVALL060-12 68 88cenneth.m@telia.com
Gabriele Ottosson126 83SVALÖV0418-777 962gabriele.ottosson@gmail.com
Danuta Zieleniak - Bieler183 53TÄBY070-716 12 13danutazb@gmail.com
Håkan Sandström543 30TIBRO0504-154 16h.sandstroem@hjomail.se
Maria Olsson - Björnänger461 31TROLLHÄTTAN0520-19003
Karin Stenberg135 50TYRESÖ073-639 72 75karin@peacefulmind.nu
Gun Vikström Jönsson523 37ULLRICEHAMN070- 544 38 53ignition @telia.com
Jörgen Åswärd752 63UPPSALA018-464040jorgen.asward@tele2.se
Jan Westman756 53UPPSALA
Tommie Olofsson755 91UPPSALA
Ripsik Akbarian Konaraki753 17UPPSALA070-745 33 58ripsik@telia.com
Erna Kristina Lilja186 51VALLENTUNA070-051 02 53liljaerna@gmail.com
Britt- Marie Carlsdotter432 48VARBERG0340-62 18 14bibbicarlsdotter@hotmail.com
Ann Johansson432 50VARBERG070-910 07 75homeopatann@hotmail.com
Hillevi Steen - Axelsson352 44VÄXJÖ0470-23775hillevi.steen@telia.com