Här hittar du   alternativmedicinare, som är medlemmar i Svenska Naturläkarförbundet.

Alla våra medlemmar har bra kunskaper i basmedicin, omfattande utbildning i minst 2, oftast flera terapier (homeopati, örtmedicin, näringsmedicin, akupunktur, zonterapi, kiropraktik), olika diagnosmetoder och behandlingstekninker samt innehar obligatorisk ansvarsförsäkring.

För nuvarande Har vi sorterat listan efter ortnamn, så att du kan hitta en terapeut nära din bostad.

NamnPostnrOrtTelefonE-post
Håkan Sandström543 30TIBRO0504-154 16h.sandstrom@outlook.com
Evert Majberger313 92OSKARSTRÖM035-641 12
Jörgen Åswärd752 63UPPSALA018-464040jorgen.asward@tele2.se
Cenneth Medevik852 30 SUNDSVALL060-12 68 88cenneth.m@telia.com
Gun Hedström457 61 HÄLLEVADSHOLM0524-507 57
Carl Eklund114 36STOCKHOLM070-862 59 27carleklund55@gmail.com
Anders Gustafsson694 99 SKYLLBERG0582-910 54natprak@gmail.com
Leif Carlsson703 65 Örebro
Hillevi Steen - Axelsson352 44VÄXJÖ0470-23775hillevi.steen@telia.com
Peter Wilhelmsson791 44 FALUN023-912 51peter.wilhelmsson@alpha-plus.se
Christina Lundberg363 31ROTTNE0470-920 61christina.lundberg@cai-pan.se
Maud Strömbergsson464 32MELLERUD0530-128 82maudst@telia.com
Per Camitz311 34FALKENBERG0346-106 85
Britt- Marie Carlsdotter432 48VARBERG0340-62 18 14bibbicarlsdotter@hotmail.com
Elisabeth Brown116 48STOCKHOLM08-571 450 02info@halsokliniken.com
Birgitta Bergqvist790 15SUNDBORN023-360 09bitte999@gmail.com
Lars Eric Johansson113 44 STOCKHOLM08-551 505 07mythelight@yahoo.com
Boris Johansson442 90 KUNGÄLV0303-15840boris.johansson@hotmail.com
Mic McMullen762 92RIMBO070-622 73 84herb@micmcmullen.se
Maria Olsson - Björnänger461 31TROLLHÄTTAN0520-19003
Cindy Stoa444 31 STENUNGSUND0303-839 00cindy.stoa@naturmedicinteamet.com
Danuta Zieleniak - Bieler183 53 TÄBY070-716 12 13danutazb@gmail.com
Jan Westman754 33UPPSALA
Lisbeth Österberg465 31 NOSSEBRO0512-503 63lisbethosterberg@hotmail.com
Theresa Dylak217 65MALMÖ040-12 66 81theresa@hekli.se
Sizar Barzendji281 31 HÄSSLEHOLM070-397 64 85sizarb@hotmail.com
Eva Engdahl302 50 HALMSTAD035-185560eva@emblabiopati.se
Raimo Heino635 09 ESKILSTUNA
Tommie Olofsson755 91UPPSALA
Peter Matsson434 37 KUNGSBACKA0300-707 40info@troofah.se
Monica Lindgren115 45 STOCKHOLM707288255monica@monicalindgren.se
Ulf Granberg151 71 SÖDERTÄLJE08- 550 807 88info@levfrisk.com
Ulf Örterström167 56 BROMMA08-32 30 30ulf@ulforterstrom.se
Sabine Rudin151 71SÖDERTÄLJE073-393 25 21sabine.rudin@cift.se
Gabriele Ottosson126 83SVALÖV0418-777 962gabriele.ottosson@gmail.com
Anica Norman663 34 SKOGHALL054-522150info@halsodynan.se
Ann Kjellberg459 30 LJUNGSKILE070-511 27 95ann@naturterapeut.se
Radoje Jankovic681 54 KRISTINEHAMN073-909 12 99jankirr@hotmail.com
Britt Engström421 47ASKIM070-568 23 88britt.engstrom@convida.se
Christina Linder141 68 HUDDINGE070-404 40 72christina.linder@casaperola.se
Ripsik Akbarian Konaraki753 17 UPPSALA070-745 33 58ripsik@telia.com
Gun Vikström Jönsson95 236KALIX070- 544 38 53ignition @telia.com
Ingela Sjöquist413 08 GÖTEBORG073-763 20 12ingelasnaturmedicin@gmail.com
Mats Johansson544 33HJO0503- 106 86info@fit-forlife.se
Catharina Rytter112 42STOCKHOLM072 360 98 58catharina@strongevents.se
Anette Olsson312 60MELLBYSTRAND073-4488466anette@helianthusbiopati.se
Cornelia Stegmann686 97LYSVIK072-719 17 66cornelia@vitalkost.nu
Bin (Benjamin) Kong437 30LINDOME076-271 57 08rydaku@gmail.com
Monica Bergström148 91ÖSMO076-800 73 69monica.bergstroem@telia.com
Mary-Ann Petersson330 31KULLTORP070-314 34 94halsoverkstan@telia.com
Karin Stenberg681 37KRISTINEHAMN073-639 72 75karin@healthyhabits.nu
Ruth Säveholm473 96 HENÅN073-600 01 44biopat.ruth@gmail.com
Britt-Marie Amariuz311 98GLOMMEN073-822 46 97amariuzhealingarts@gmail.com
Ann Johansson432 50VARBERG070-910 07 75homeopatann@hotmail.com
Anki Jansson475 42 HÖNÖ070-677 00 62anki@bodysoul.se
Shivani Helena Eddesjö Hjertestrand904 40 RÖBÄCK070-372 74 77info@hjertestrands.se
Karin Pantzar266 97HJÄRNARP070-516 29 88funktionsmedicinskakliniken@gmail.com
Marie Sandberg442 92 ROMELANDA073-033 99 01marie@ortmedicinskaskolan.se
Maja Hagman756 43 UPPSALA070-760 46 65maja@heliafriskvard.se
Zarah Mobergzarah.oberg@gmail.com
Ulrika Wahlstedt793 35LEKSANDulrika@masesgarden.se
Ewa Lidin Norberg827 32LJUSDAL0651-137 55ewa.lidinnorberg@gmail.com
Monika Bainbridge Lindblom312 31 LAHOLM0430-291 62info@biopatiakademin.se
Eric Karlsson283 94 LÖNSBODA0479-10550selfheal@gmail.com
Mona Strid791 70FALUN023-122 70monastrid54@hotmail.com
Catarina Gullberg411 14 GÖTEBORG031-562 230info@quantum.nu
Djordje Jovanovic451 73UPPSALA070-209 99 95djordje.jovanovic@comhem.se